کرونا

عبور مبتلایان به کووید-۱۹ در جهان از مرز ۲۳ میلیون تن/ افزایش یک میلیونی بیماران در ۳.۵ روز!

به گزارش «تابناک»؛ در نتیجه سرعت گرفتن روند شیوع ویروس کرونا در جهان، به فاصله سه روز و نیم، یک میلیون نفر بر شمار مبتلایان قطعی به ویروس کرونا افزوده شد؛ مبتلایانی که ابتلایشان با آزمایش مولکولی ویژه یا همان پی‌سی‌آر به اثبات رسیده است، نه بیمارانی که از شانس این آزمایش برخوردار نشده اند و جایی در آمار‌های رسمی در هیچ جای جهان ندارند!

دقت در آمار‌ها نشان می‌دهد که همچنان ایالات متحده آمریکا بالاترین شمار مبتلایان را با بیش از ۵ میلیون و ۷۷۷ هزار بیمار به خود اختصاص داده و رتبه دوم در اختیار برزیل است که بیش از ۳.۵ میلیون مبتلای قطعی شناسایی کرده است.

بر اساس آمارها، رتبه سوم در اختیار هند است که شمار مبتلایانش ساعاتی دیگر به ۳ میلیون تن خواهد رسید و پس از آن، روسیه با بیش از ۹۴۶ هزار مبتلای قطعی در جایگاه چهارم قرار گرفته است. آفریقای جنوبی، پرو، مکزیک، کلمبیا، اسپانیا و شیلی رتبه‌های پنجم تا دهم را به خود اختصاص داده‌اند و کشورمان کماکان در جایگاه یازدهم قرار گرفته است.

این در حالی است که بر اساس آمار‌ها، شمار جان باختگان کووید-۱۹ در جهان از ۸۰۰ هزار تن عبور کرده است؛ آماری که حدود ۳۰۰ هزارتایش متعلق به دو کشور ایالات متحده آمریکا (با بیش از ۱۷۸ هزار جان باخته) و برزیل (با بیش از ۱۱۲ هزار جان باخته) است و پس از آنها، مکزیک، هند، بریتانیا، ایتالیا، فرانسه، اسپانیا، پرو و ایران رتبه‌های سوم تا دهم را از آن خود کرده‌اند.

نکته جالب توجه دیگر در آمار‌های رو به رشد جهانی، افزایش خوشایند آمار بهبود یافتگان است که از ۱۵.۶ میلیون نفر فراتر رفته است؛ آماری که رتبه اول و دوم آن در اختیار آمریکا و برزیل است که جمعا بالغ بر ۵.۷۵ میلیون بهبود یافته دارند و جایگاه فعلی کشورمان در آن، دهم است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *