کرونا

کودکان و نوجوانان زیر نظر بهزیستی اصفهان به کرونا مبتلا نشده‌اند

مجتبی ناجی در گفت و گو با خبرنگار مهر با اشاره به اینکه تاکنون در مراکز شبانه روزی کودکان و نوجوانان بی سرپرست اصفهان ابتلای به کرونا مشاهده نشده است، اظهار داشت: با توجه به تمهیدات لازم و رعایت دقیق دستورالعمل‌های بهداشتی، تاکنون از ابتلاء ۴۸۰ کودک و نوجوان بی سرپرست در ۳۹ مرکز نگهداری و کادر مراقبتی آنها به بیماری کرونا گزارش نشده است.

وی افزود: با شیوع بیماری کرونا تجهیزات بهداشتی لازم برای کودکان و نوجوانان بی سرپرست و مربیان آنها با همیاری خیران فراهم شده و همین مراقبت‌های دقیق مانع از ابتلاء آنها به کرونا شده است.

معاون اجتماعی اداره کل بهزیستی استان اصفهان با اشاره به اینکه از ابتدای سال تاکنون چهار شیرخوار به شکل دائم و ۱۹ شیرخوار هم به صورت امین موقت واگذار شده اند، تصریح کرد: خانواده‌های متقاضی فرزند پذیری چنانچه شرایط لازم را داشته باشند می‌توانند به صورت پذیرش دائم و امین موقت اقدام کنند.

وی افزود: با توجه به شیوع بیماری کرونا، شیرخوار پذیرش شده به مدت ۱۴ روز در قرنطینه نگهداری می‌شود؛ شیوع کرونا هزینه‌های مراقبتی و نگهداری را افزایش داده است و با کمک خیران و نهادهای خیریه و سازمان‌های مردم نهاد امیدواریم بتوان این کمبود تجهیزات بهداشتی و تغذیه‌ای را مرتفع کرد.

ناجی با اشاره به اینکه در مراکز شیرخوارگاه، کودکان از دوران نوزادی تا سه سالگی نگهداری می‌شوند، گفت: با نظارت دقیق متخصص اطفال و رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی تاکنون هیچ گونه موردی از ابتلاء به کرونا در میان شیرخوارگان گزارش نشده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *