الکل, ضد عفونی, کرونا

اولین سخنرانی حضوری ترامپ پس از ابتلا به کرونا؛ واکسن کرونا در آینده بسیار بسیار نزدیک توزیع می‌شود

سخنرانی ترامپ

رئیس‌جمهور آمریکا در اولین سخنرانی حضوری خود پس از ابتلا به کووید-۱۹ در جمع هواداران خود مدعی شد که واکسن این بیماری در حال آماده شدن است و در آینده بسیار بسیار نزدیک توزیع خواهد شد.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا روز شنبه در اولین سخنرانی خود پس از ابتلا به کووید-19 مدعی شد که واکسن این بیماری در آینده بسیار بسیار نزدیک در آمریکا توزیع خواهد شد.

ترامپ که از بالکن کاخ سفید برای صدها نفر از هوادارنش که در محوطه کاخ سفید حضور یافته بودند سخنرانی می‌کرد، در ابتدای صحبت‌های خود مدعی شد: «قبل از هرچیز باید بگویم که حالم خیلی عالی است. امیدوارم که کشورمان هرچه زودتر از شر این ویروس چینی [کرونا] خلاص شود.»

وی افزود: «شرکت‌های داروسازی ما در حال ساخت واکسن [کرونا] هستند و در آینده بسیار بسیار نزدیک این واکسن توزیع خواهد شد. ما ویروس چینی را ریشه‌کن خواهیم کرد و کشورمان را به شرایطی بهتر از گذشته بازخواهیم گرداند.»

ترامپ در ادامه گفت: «نظام بهداشت و درمان در دولت من خیلی بهتر از دوران اوباما بوده است. چارچوب مورد نظر دموکرات‌ها برای اداره کشور، سوسیالیستی و حتی کمونیستی است. اگر کسی فکر می‌کند که جو بایدن می‌تواند این کشور را اداره کند، کاملاً در اشتباه است. در دوران ریاست جمهوری من نرخ بیکاری و نرخ جرم کاهش یافته است.»

رئیس‌جمهور آمریکا که طی ماه‌های اخیر بارها معترضان به نژادپرستی ساختاری در این کشور را به برخورد شدید تهدید کرده است، در بخشی از سخنرانی خود در خصوص اعتراضات ماه‌های اخیر در آمریکا مدعی شد: «تندروهای چپ‌گرا کلیساها، خانه‌ها و کسب‌وکارهای سیاه‌پوستان و اسپانیایی‌تبارها را غارت کردند و به آتش کشیدند، اما بایدن هنوز دوست دارد که آنها را معترضان صلح‌جو بنامد.»

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *